Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Araçların yüksek performansta çalışmasının bazı parçalar sayesinde mümkün olacağını belirtebiliriz. Buna göre motor hareketlerinin düzenli olması için yağ değişimlerine mutlaka önem verilmelidir. Bu aşamada Yağ değişimi yapılmazsa ne olur? Sorusunun da gündeme geldiğini belirtebiliriz. Zaman kaybetmeden yaptırmanız gereken bu işlemi aksatmanız durumunda ise araçların çekiş gücü düşecektir. Eksilmesi durumunda gerekli tedbirler alınarak aracın performansının eski haline gelmesi için değişimler yapılabilecektir. Firmamızı aramanız halinde randevularınızı oluşturarak yağ değişimi ile ilgili taleplerinizi iletebilirsiniz.

Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Motor Yağı Her Yıl Değiştirilmeli Mi?

Motor Yağı Her Yıl Değiştirilmeli Mi?

Her araç markasında ve modelinde farklı özelliklere sahip olan motor yağı değişiminde dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Eğer eski model bir aracı kullanıyorsanız her 5 bin km'ye geldiğinde değişimlerin yapılması önerilmektedir. Yeni model araçlarda ise bu sınırın yaklaşık 20 bin Km civarında olduğunu belirtebiliriz. Yıl içerisinde mutlaka 1 kez yağ değişimi talebinde bulunmanız gerekmektedir. Periyodik bakımlarda veya diğer zamanlarda taleplerinizi karşılayacak deneyime ve donanıma sahip olan ekiplerimizin desteğini alabilirsiniz. Yağ değişimi yapılmadığında motorun ciddi hasarları alabileceğini unutmamalısınız.

Motor Yağı Her Yıl Değiştirilmeli Mi?

Motor Yağı Değişimleri Kaç Km´de Yapılır?

Motor Yağı Değişimleri Kaç Km´de Yapılır?

Araçları kullandığınız bölgelerin iklim koşulları, araçların yakıt türü veya kullanım alanları gibi faktörlerin motor yağı değişimi için etkili olabileceğini unutmamalısınız. Araçlarınızda benzin veya dizel gibi yakıt sistemleri olabilir. Bu durumda yağ değişimleri için de farklı özelliklerin olabileceğini unutmamalısınız. Ancak genel itibariyle bakıldığında 5 bin ile 20 bin km'de bir yağ değişimlerinin yapılmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Araçlarınızın dilinden anlayan ustalarımız ile tam zamanında faydalanacağınız işlemlerin keyfini çıkarabileceksiniz. Ustalarımızın sizleri hiçbir aşamada mağdur etmeyeceğinin farkına varabileceksiniz.

Motor Yağı Değişimleri Kaç Km´de Yapılır?

Yağ Değişimi Nasıl Anlaşılır?

Yağ Değişimi Nasıl Anlaşılır?

Araçlarınızda mutlaka dikkate almanız gereken işaretler ve uyarılar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de yağ değişimi ile ilgili olan uyarı lambasının yanmasıdır. Yağ değişimi için zamanın geldiğini anlamanızı kolaylaştıran bu uyarıları dikkate almanız gerekecektir. Eksilen ya da kalitesi eskisi gibi olmayan yağların ömrünün dolduğunu göstermektedir. Bu gibi durumlarda motora zarar vermemesi için tedbirleri hemen alabilirsiniz. Oto servislerimizi arayarak detaylı bilgileri alabilir ve panel üzerindeki uyarıların ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

Yağ Değişimi Nasıl Anlaşılır?