Otomobil Kış Bakımı

Otomobil Kış Bakımı

Zorlu hava şartlarında olumsuz etkilenmesini istemeyeceğiniz otomobilleriniz için kış bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Bu sayede soğuk ve olumsuz hava koşullarına uygun hale gelmesini sağlayacağınız araçlarınızı daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Otomobil Kış Bakımı hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını almak ve hazırlıklarınızı nasıl yapacağınızı öğrenebilmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz. Kış aylarında meydana gelen buzlanma, don olaylar, kar yağışları ve yağmurlu havalarda olası tehlikelerden kurtulmanız açısından önemli olan bu bakım aşamalarını öğrenmeniz gerekmektedir. Her zamankinden daha fazla ilgi göstermeli ve aracınızın ihtiyacı olan kışlık bakımlarını mutlaka yaptırmalısınız.

Bu aşamada öncelikle lastiklerin derinliklerini ve hava kontrollerinin ölçümünü yaptırmanız ve kış lastiklerine geçiş yapmanız gerekecektir. Ayrıca antifriz seviyelerine göz atmanız, cam suyunun hangi düzeyde olduğuna bakmanız ve silecek lastiklerini incelemeniz gerekmektedir. Havaların soğumasıyla birlikte ortaya çıkan akü problemlerinin de sıklıkla yaşandığını belirtebiliriz. Diğer yandan ise aydınlatma sistemleri, ampuller, fren ve debriyaj balataları ile araç içerisinde bulunması gereken donanımlara yönelik titiz adımlar atılmalıdır.

Kış Bakımı işlemlerinizi yaptırırken bulunduğunuz bölgede Zeytinburnu Oto Kaporta Boya, Zeytinburnu Oto Lastik ve Oto Egzoz Emisyon işlemlerinizide yaptırabilirsiniz.

Araçlarda Kış Bakımı Neden Önemlidir?

Düzenli olarak yaptıracağınız kış bakımı sayesinde motorun performansı çok daha iyi seviyelere gelecektir. Bu sayede yakıt tüketiminden tasarruf etmeniz mümkün olacaktır. Tüm zararlarınızın önlenmesi ve can güvenliğinizin sağlanması için araç bakımları kış dönemlerinde daha mühim hale gelmektedir.Olası kazaların önlenmesi açısından önem arz eden araçlarda kışlık bakım hakkında bazı püf noktaları paylaşıyoruz.
 
  • Lastik derinliklerinin uygun seviyelerde olmaması halinde kaygan zeminde kontrolü kaybedebilirsiniz.
  • Cam suyu ve sileceklerin düzgün çalışması halinde uygun görüş seviyesini elde edebilirsiniz.
  • Aynı şekilde sisli havalarda ve gece saatlerinde aydınlatma sistemlerinin önemi daha da artmaktadır.
     
Ayrıca aracınızda mutlaka zincir bulundurmanız, çekme halatını eksik etmemeniz, tekerlek takonuz ve el feneri gibi malzemelere yer vermeniz ve ilkyardım seti olmadan yola çıkmamanız gerekmektedir. Yedek lastik ve ampul gibi malzemeleri de bu listeye eklemelisiniz. Verimli bir kullanımı elde edebilmek ve daha büyük sorunların oluşmasını engellemek için en düşük masraflarla gerçekleştirilecek olan kış bakım hizmetlerini almalısınız. Aksi halde sürüş deneyimlerinizin güvenli olması mümkün olmayacaktır. Yakıt tüketiminin ve kaza riskinin artmasına neden olacak adımlardan kaçınmak için zamanında tedbir almalısınız.
 

İlgili Konular

Airbag Tamiri

Airbag Tamiri

Airbag nedir; araçlarda çarpışma anında içerisine gaz ya da hava dolan, bağlı emniyet kemeri ile birlikte sürücünün ve diğer yolcuların güvenliğini sağlayan yastığa "Airbag" denilmektedir. Hava yastıkları saniyenin 1/10 gibi kısa bir sürede açılmakta ve ciddi yaralanmaların oluşmasını engellemektedir.

Rehbere git

Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Araçların yüksek performansta çalışmasının bazı parçalar sayesinde mümkün olacağını belirtebiliriz. Buna göre motor hareketlerinin düzenli olması için yağ değişimlerine mutlaka önem verilmelidir. Bu aşamada Yağ değişimi yapılmazsa ne olur? Sorusunun da gündeme geldiğini belirtebiliriz. Zaman kaybetmeden yaptırmanız gereken bu işlemi aksatmanız durumunda ise araçların çekiş gücü düşecektir. Eksilmesi durumunda gerekli tedbirler alınarak aracın performansının eski haline gelmesi için değişimler yapılabilecektir. Firmamızı aramanız halinde randevularınızı oluşturarak yağ değiş...

Rehbere git
Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?
Seyir halinde lastik neden patlar?

Seyir halinde lastik neden patlar?

Araçlarda taşıyıcı düzeneklerden olan lastiklerle ilgili problemlerin ani bir şekilde yaşanması halinde ne yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Yeterince kontrolden geçmeyen veya bakımı yapılmayan lastiklerin yolculuk esnasında patlaması durumunda büyük sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Seyir halinde lastik neden patlar? Sorusuna yanıt bulmanızı kolaylaştıracak olan adresimiz ile rahat edeceğiniz sonuçlara ulaşabileceksiniz. Bu gibi olumsuz durumları yaşamamak ve hem kendi güvenliğinizi, hem de yolcuların canını tehlikeye atmamak için mutlaka zamanında bakım yap...

Rehbere git

Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Aracınızda iyi bir performans için her bir parçanın doğru çalıştığından emin olmalısınız. Bu etkenler arasında en önemlisi ve en çok dikkat edileni ise motor yağı ile ilgili olacaktır. Motor yağı aracın çekişini etkiler mi? Şeklindeki sorularınızı yanıtlamak üzere kaliteli ve profesyonel hizmetleri sunmakta olan ekiplerimize ulaşabilirsiniz. İşini gayet ciddiyetle ve titiz bir şekilde tamamlayan servislerimiz sayesinde araç çekiş gücünüzün olumsuz etkilenmesine neden olan faktörlerin yok edileceğini belirtmekteyiz. Zamanla eksilen motor yağından dolayı aksilik yaşamamanız i...

Rehbere git
Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?