Oto Klima Sistemleri

Oto Klima Sistemleri

Her mevsimde ihtiyaç duyulan araç sistemlerinden birisi olan klimalara dair detaylı bilgileri ve hizmetleri servislerimiz aracılığıyla alabilirsiniz.

Filtrelerin kontrol edilmesi, klima gazının ölçülmesi ve kaçak tespitinin olup olmadığının anlaşılması için mutlaka periyodik bakımlara özen göstermelisiniz. Yolcuların ve sürücünün uygun ısıda veya soğuklukta seyahat etmesini sağlayan bu sistemlerin verimli çalışması önemlidir. Diğer yandan havanın nemini azaltırken, kirliliğin de filtrelenmesini sağlamaktadır. Oto Klima Sistemleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları bizlere yöneltebilir ve alacağınız yanıtlara göre doğru adımları atabilirsiniz.

Oto klima bakımında neler yapılır?

Rutin olarak gerçekleştirilen oto klima bakımı esnasında titizlikle incelenen alanlar bulunmaktadır. Öncelikle polen filtrelerinin değişimlerine yer verilmektedir. Diğer yandan ise klima gazının ve diğer ekipmanların kontrolleri sağlanmaktadır. Herhangi bir problemle karşılaşılması halinde araç sahipleri bilgilendirilmektedir. Fiyatlar konusunda teklif alarak tamirleri yaptırmak istediğinizde en verimli sonuçlara ulaşabileceğinizi vurguluyoruz.

Oto klima gazı ne sıklıkla değiştirilir?

Klima sistemleri ile ilgili kontrolleri gerçekleştirecek olan servisimiz ile oto klima gazı değişimleri ve dolumları hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz. Periyodik olarak gerçekleştirilen bakımlarda mutlaka gözden geçirilmesi gereken alanlardan olacaktır. Sizler de randıman vermeyen klimaları çalıştırmak yerine, tasarruf etmenizi sağlayacak hizmetleri alabilirsiniz. Yeterli seviyede olmadığının anlaşılması halinde servislerimiz tarafından dolum işlemlerinin yapılacağını belirtiyoruz.

Oto klima gazı bittiği nasıl anlaşılır?

Araçlarınızda klimaları çalıştırdığınızda soğutma seviyelerinin istenen düzeyde olmaması halinde hemen servislerimizi arayabilirsiniz. Bu sayede hem filtreler, hem de klima gazı üzerinde incelemeler yapılacaktır. Oto klima gazı bitmesi durumunda dolum yapmaya yetkili olan elemanlarımızın bu konu hakkında bilgi sahibi olduğunu görebileceksiniz. Böylelikle daha verimli ve ekonomik açıdan faydalı hizmetlerin sizlerle olacağını görebileceksiniz.

Klima gazsız çalışırsa ne olur?

Klimanın gazının bitmesine rağmen çalıştırmaya devam ettiğinizde buzlanma adı verilen olay meydana gelmektedir. Çalışır haldeyken dış ünitede yapılacak incelemeler neticesinde ince boruların bulunduğu alanda karlanma veya buzlanmanın olup olmadığına göz atılmaktadır. Eğer bu gibi olumsuz durumlar meydana gelirse, klima gazının bittiği veya azaldığı anlaşılacaktır. Bu gibi durumlarda klimanın çalışması beklenemez.

İlgili Konular

Airbag Tamiri

Airbag Tamiri

Airbag nedir; araçlarda çarpışma anında içerisine gaz ya da hava dolan, bağlı emniyet kemeri ile birlikte sürücünün ve diğer yolcuların güvenliğini sağlayan yastığa "Airbag" denilmektedir. Hava yastıkları saniyenin 1/10 gibi kısa bir sürede açılmakta ve ciddi yaralanmaların oluşmasını engellemektedir.

Rehbere git

Seyir halinde lastik neden patlar?

Araçlarda taşıyıcı düzeneklerden olan lastiklerle ilgili problemlerin ani bir şekilde yaşanması halinde ne yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Yeterince kontrolden geçmeyen veya bakımı yapılmayan lastiklerin yolculuk esnasında patlaması durumunda büyük sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Seyir halinde lastik neden patlar? Sorusuna yanıt bulmanızı kolaylaştıracak olan adresimiz ile rahat edeceğiniz sonuçlara ulaşabileceksiniz. Bu gibi olumsuz durumları yaşamamak ve hem kendi güvenliğinizi, hem de yolcuların canını tehlikeye atmamak için mutlaka zamanında bakım yap...

Rehbere git
Seyir halinde lastik neden patlar?
Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Aracınızda iyi bir performans için her bir parçanın doğru çalıştığından emin olmalısınız. Bu etkenler arasında en önemlisi ve en çok dikkat edileni ise motor yağı ile ilgili olacaktır. Motor yağı aracın çekişini etkiler mi? Şeklindeki sorularınızı yanıtlamak üzere kaliteli ve profesyonel hizmetleri sunmakta olan ekiplerimize ulaşabilirsiniz. İşini gayet ciddiyetle ve titiz bir şekilde tamamlayan servislerimiz sayesinde araç çekiş gücünüzün olumsuz etkilenmesine neden olan faktörlerin yok edileceğini belirtmekteyiz. Zamanla eksilen motor yağından dolayı aksilik yaşamamanız i...

Rehbere git

Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Araçların yüksek performansta çalışmasının bazı parçalar sayesinde mümkün olacağını belirtebiliriz. Buna göre motor hareketlerinin düzenli olması için yağ değişimlerine mutlaka önem verilmelidir. Bu aşamada Yağ değişimi yapılmazsa ne olur? Sorusunun da gündeme geldiğini belirtebiliriz. Zaman kaybetmeden yaptırmanız gereken bu işlemi aksatmanız durumunda ise araçların çekiş gücü düşecektir. Eksilmesi durumunda gerekli tedbirler alınarak aracın performansının eski haline gelmesi için değişimler yapılabilecektir. Firmamızı aramanız halinde randevularınızı oluşturarak yağ değiş...

Rehbere git
Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?