Oto Elektrik Ve Elektronik

Oto Elektrik Ve Elektronik

Araçlarda en önemli aksamlardan olan Oto Elektrik / Elektronik bölümlerinin sorunsuz çalışması gerekmektedir.

Pek çok kişi oto elektrik ve elektronik parçaları araştırmakta olup, araç performansına nasıl etki ettiğinin yanıtını aramaktadır. Otomobillerin estetik görünmesinde ve kusursuz çalışmasında gerek duyulan akünün şarj edilmesini sağlayan elektronik parçalara dair fikir sahibi olabilirsiniz. Alternatör nedir, ne işe yarar ve distribütör elektriği nasıl alır gibi soruların yanıtlarını öğrenebileceksiniz. Akülerin şarj durumları, marş motoru kontrol ve bakım gibi işlemleri için zamanında adım atmanız gerekmektedir.

Oto Elektrik Ve Elektronik

Araç kullanımının kritik parçalarının pek çoğu için elektrik ihtiyacı hayatidir. En az motor aksamı kadar önem taşıyan bu sistemlerin düzenli ve nitelikli bakım ihtiyacının karşılanması gerekir. Dolayısıyla araç sahipleri için hizmet firması tercihi profesyonellerden yana olmalıdır.Zeytinburnu oto elektrik, tüm bakım ve onarım işlemleri için uzman uygulayıcı ve işlevsel ekipman desteği sağlar. Aynı zamanda işlem güvenliği ve vakit avantajı da araç sahipleri için oldukça kritik başlıklardır. Çünkü elektrik elektronik sistemlerin, çeşitli sigortalarla korunması gerekir. Bu bakım ve onarım süreçleri aksamlar arası aktarımı performans yönünden yükselttiği gibi güvenlik bakımından da koruma altına alır.

Elektrik Elektronik Sistemleri

Araçlarda motor bağıl aksamları ve kabin içi araçlar olmak üzere sayısız bölüm elektrik kaynağıyla çalışır. Ana kaynak olarak akünün kullanıldığı bu sistemler, kablo iletimi kullanılarak elektrik enerjisinin tüm araçta yayılmasını sağlar.

Çeşitli sebeplere bağlı olarak veya zaman unsurundan dolayı elektronik sistemde farklı yıpranmalar ve arızalar yaşanabilir. Bu sebeple elektrik elektronik sistemlerinin nitelikli bakım hizmetleri kapsamına alınması gerekmektedir. Bu işlemlerin güvenilir bir firma desteği ve uzman uygulayıcı işleviyle yapılması; çalışma performansının korunmasını mümkün kılar.

Elektrik elektronik sistemlerinin bakımı ve onarımı, alan uzmanlarının profesyonel planlamalarla yapması gereken işlemlerdir. Zeytinburnu oto elektrik gibi alan uzmanı firmalardan hizmet alımı; araç sahiplerinin güvenli işlem, vakit yönetimi, uygun maliyet ve uzun ömürlü kullanım avantajlarını elde etmesi için önemlidir.

Araç için elektriği üreten parça nedir?

Araçların iç ve dış kısımlarında yer alan elektronik cihazların çalışması için ihtiyaç duyulan elektriği üretmekle görevli olan parça aküdür. Elektrikli marş motorunun çalıştırılmasında ve aracın çalışır hale gelmesinde gerekli olan elektriğin bu sayede elde edildiği görülmektedir. Kontağın çalıştırılmasının ardından elektrik gereksinimleri için alternatör tarafından elektrik üretimi gerçekleşmektedir. Bu sayede akünün şart olması ve diğer aksamların da sorunsuz çalışması mümkün olacaktır. Zeytinburnu oto elektrik servisimizde detaylı tetkikler sonucu gereklibakım onarım işleri yapılmaktadır.

Araçlarda alternatör nedir?

Aracın ihtiyacı olan elektriği sağlayan parça alternatör olarak bilinmektedir. Araç çalıştırıldığında akünün şarj edilmesinde ve diğer sistemlerin elektrik ile buluşmasında görevlidir. Doğru akım elde edilmesini sağlayan çeviricilerin alternatörde bulunmaması sayesinde hafif ve basit bir yapısı bulunmaktadır. Ancak doğru akım üreteçlerine oranla daha dayanıklı olduğu bilinmektedir. Aydınlatmaların çalışması, ısıtıcıların görevini yapması ve diğer elektronik aksamların gücünü alması için etkili bir parçadır. Akü voltasının korunmasını sağlayan ve önemli bir görevi üstlenmektedir. Zeytinburnu oto elektrik servis noktamızda akü detaylı kontrolü ile aracınız yolda kalmaz.

Distribütöre elektrik nereden gelir?

İçten yanmalı motorların indüksiyon bobini sayesinde elektrik akımını elde ettiği görülmektedir. Bujilerin bu elektrikten faydalanması ise distribütör sayesinde mümkün olmaktadır. Ateşleme düzeneklerinin bir parçası olan distrübütöre elektrik gelmesi için motor silindirinde bulunan supapların açılıp kapanması gerekmektedir.

Alternatör Kayışı Nedir?

Halk arasında V kayışı olarak da bilinen bir parçadır. Motorda yer alan krank milinin, motor aksamları dışındaki kasnaktan aldığı hareketi su pompası, alternatör ve kompresör gibi parçalara ileten yapıdır. Kauçuk görünümünde olan bu parça sayesinde hareketlerin kayba uğramaması sağlanmaktadır. Gergin yapıda olması gereken V kayışı, kullandığınız araçların markasına ve modeline göre farklı özelliklerde olabilmektedir. Zeytinburnu oto elektrik servisimizde araç alternatör kayışı değişimi de yapılmaktadır.

İlgili Konular

Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Aracınızda iyi bir performans için her bir parçanın doğru çalıştığından emin olmalısınız. Bu etkenler arasında en önemlisi ve en çok dikkat edileni ise motor yağı ile ilgili olacaktır. Motor yağı aracın çekişini etkiler mi? Şeklindeki sorularınızı yanıtlamak üzere kaliteli ve profesyonel hizmetleri sunmakta olan ekiplerimize ulaşabilirsiniz. İşini gayet ciddiyetle ve titiz bir şekilde tamamlayan servislerimiz sayesinde araç çekiş gücünüzün olumsuz etkilenmesine neden olan faktörlerin yok edileceğini belirtmekteyiz. Zamanla eksilen motor yağından dolayı aksilik yaşamamanız i...

Rehbere git

Seyir halinde lastik neden patlar?

Araçlarda taşıyıcı düzeneklerden olan lastiklerle ilgili problemlerin ani bir şekilde yaşanması halinde ne yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Yeterince kontrolden geçmeyen veya bakımı yapılmayan lastiklerin yolculuk esnasında patlaması durumunda büyük sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Seyir halinde lastik neden patlar? Sorusuna yanıt bulmanızı kolaylaştıracak olan adresimiz ile rahat edeceğiniz sonuçlara ulaşabileceksiniz. Bu gibi olumsuz durumları yaşamamak ve hem kendi güvenliğinizi, hem de yolcuların canını tehlikeye atmamak için mutlaka zamanında bakım yap...

Rehbere git
Seyir halinde lastik neden patlar?
Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Araçların yüksek performansta çalışmasının bazı parçalar sayesinde mümkün olacağını belirtebiliriz. Buna göre motor hareketlerinin düzenli olması için yağ değişimlerine mutlaka önem verilmelidir. Bu aşamada Yağ değişimi yapılmazsa ne olur? Sorusunun da gündeme geldiğini belirtebiliriz. Zaman kaybetmeden yaptırmanız gereken bu işlemi aksatmanız durumunda ise araçların çekiş gücü düşecektir. Eksilmesi durumunda gerekli tedbirler alınarak aracın performansının eski haline gelmesi için değişimler yapılabilecektir. Firmamızı aramanız halinde randevularınızı oluşturarak yağ değiş...

Rehbere git

Airbag Tamiri

Airbag nedir; araçlarda çarpışma anında içerisine gaz ya da hava dolan, bağlı emniyet kemeri ile birlikte sürücünün ve diğer yolcuların güvenliğini sağlayan yastığa "Airbag" denilmektedir. Hava yastıkları saniyenin 1/10 gibi kısa bir sürede açılmakta ve ciddi yaralanmaların oluşmasını engellemektedir.

Rehbere git
Airbag Tamiri