Oto Egzoz Emisyon
Diğer Hizmetlerimiz

Oto Egzoz Emisyon

Araç türlerine göre farklı yıllarda yaptırmanız gereken oto egzoz emisyon hizmetlerinden faydalanmanızı sağlıyoruz.

Binek araçlarınızda ilk muayeneler üçüncü yılda yapılırken, sonrasında ise iki yolda bir ölçümlerin yapılması gerekmektedir. Ticari ve diğer motorlu taşırların ise yıllık olarak egzoz ölçümlerinin tamamlanmasına olanak verilecektir. Tüm illerde bulunan TÜRKTÜV araç muayene istasyonları ile bu hizmetleri hemen alabileceğinizi vurgulamaktayız. Periyodik olarak gerçekleştirilecek çalışmalar için görevlendirilen tek yetkili adresin TÜRKTÜV olduğunu belirtebiliriz. Araçların tescil ve trafik belgeleri ile ruhsatı, kişinin kimlik belgesi veya pasaport gibi evrakları ile test için gerekli belgeler tamamlanacaktır. Hangi ücretleri ödeyeceğinizi öğrenmek ve hizmetlerden faydalanabilmek için servislerimizden bilgi almayı unutmayın.

Araç egzoz muayenesi olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Online olarak yapacağınız sorgulama sayesinde Araç egzoz muayenesi olup olmadığı nasıl anlaşılır? Sorusuna yanıt bulabileceksiniz. Sizler de e-devlet sayfası üzerinden yapacağınız bu işlem sayesinde şahsınıza veya başkalarına ait araçlarda sonuçları yakalayabilirsiniz. Tecil belgesi sayesinde kendinize ait olmasa da araçlarla ilgili sorgulamaları gerçekleştirebilirsiniz. Egzoz gazı emisyon ölçümlerinin takiplerini yaparak, bu işlemlerin yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz. Muayene ile ilgili tüm hizmetlerde ve işlemlerde detaylı bilgileri alabileceğiniz ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bilgi sisteminden alınacak verilerin ekranlarınıza getirileceğini görebileceksiniz. Tüm işlemlerin kolaylıkla yapılması için Çizmeci Otomotiv  olarak tüm süreçlerde yanınızdayız.

Egzoz emisyon ölçümü nasıl yaptırılır?

Otomobil sahiplerinin belirli sürelerde araç bakımları arasında önemli yeri olan egzoz gazı muayenesi yaptırmaları gerekmektedir. Bu ölçümlerin nasıl yaptırılacağına dair tüm detayları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Emisyon testi olarak da bilinen bu çalışmalar ile hava kirliliğinin olumsuzlukları en az seviyelere indirilmektedir. Çevrenin korunmasını hedeflemekte olan adımların atılması amacıyla zorunlu olarak yaptırılması gereken ölçümler arasında yer almaktadır. Bu sayede trafiğe çıkmadan önce araçların uygunluğuna dair bilgiler elde edilmektedir. Belirlenen seviyelerde bulunan değerler sayesinde pulu alan araçlarda herhangi bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Egzozdan çıkacak olan kimyasal maddelerin miktarı kanunda belirtilen seviyeleri aşmamalıdır. Diğer yandan ise yakıt tasarrufunu elde edebileceğinizin altını çizmekteyiz. Hem çevreye zarar veren, hem de trafik cezalarında en ağır yaptırımları alan emisyon yapılmadan araçları kullanmamanız önerilmektedir.

İlgili Konular

Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Aracınızda iyi bir performans için her bir parçanın doğru çalıştığından emin olmalısınız. Bu etkenler arasında en önemlisi ve en çok dikkat edileni ise motor yağı ile ilgili olacaktır. Motor yağı aracın çekişini etkiler mi? Şeklindeki sorularınızı yanıtlamak üzere kaliteli ve profesyonel hizmetleri sunmakta olan ekiplerimize ulaşabilirsiniz. İşini gayet ciddiyetle ve titiz bir şekilde tamamlayan servislerimiz sayesinde araç çekiş gücünüzün olumsuz etkilenmesine neden olan faktörlerin yok edileceğini belirtmekteyiz. Zamanla eksilen motor yağından dolayı aksilik yaşamamanız i...

Rehbere git

Seyir halinde lastik neden patlar?

Araçlarda taşıyıcı düzeneklerden olan lastiklerle ilgili problemlerin ani bir şekilde yaşanması halinde ne yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Yeterince kontrolden geçmeyen veya bakımı yapılmayan lastiklerin yolculuk esnasında patlaması durumunda büyük sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Seyir halinde lastik neden patlar? Sorusuna yanıt bulmanızı kolaylaştıracak olan adresimiz ile rahat edeceğiniz sonuçlara ulaşabileceksiniz. Bu gibi olumsuz durumları yaşamamak ve hem kendi güvenliğinizi, hem de yolcuların canını tehlikeye atmamak için mutlaka zamanında bakım yap...

Rehbere git
Seyir halinde lastik neden patlar?
Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Araçların yüksek performansta çalışmasının bazı parçalar sayesinde mümkün olacağını belirtebiliriz. Buna göre motor hareketlerinin düzenli olması için yağ değişimlerine mutlaka önem verilmelidir. Bu aşamada Yağ değişimi yapılmazsa ne olur? Sorusunun da gündeme geldiğini belirtebiliriz. Zaman kaybetmeden yaptırmanız gereken bu işlemi aksatmanız durumunda ise araçların çekiş gücü düşecektir. Eksilmesi durumunda gerekli tedbirler alınarak aracın performansının eski haline gelmesi için değişimler yapılabilecektir. Firmamızı aramanız halinde randevularınızı oluşturarak yağ değiş...

Rehbere git

Airbag Tamiri

Airbag nedir; araçlarda çarpışma anında içerisine gaz ya da hava dolan, bağlı emniyet kemeri ile birlikte sürücünün ve diğer yolcuların güvenliğini sağlayan yastığa "Airbag" denilmektedir. Hava yastıkları saniyenin 1/10 gibi kısa bir sürede açılmakta ve ciddi yaralanmaların oluşmasını engellemektedir.

Rehbere git
Airbag Tamiri
Uzmanından Tavsiyeler

Uzmanından Tavsiyeler

“Değerli müşterilerimizin çevreye karşı duyarlılığını düzenli olarak yaptırdıkları egzoz emisyon muayenelerinden görmekteyiz. Çevremizi ve geleceğimizi tehlikeye atacak zararlı kimyasalların salınımına dur diyebiliriz. Hassasiyetinizden dolayı tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.”