Oto Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Oto Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Otomotiv sektöründe her geçen yıl meydana gelen yenilikçi ve teknolojik adımlardan faydalanarak profesyonel diyagnostik cihazların güvencesinde hareket edebilirsiniz.

Markası, modeli ve kullanım süreleri fark etmeksizin meydana gelen tüm sorunlarla ilgili oto bilgisayarlı arıza tespiti çalışmalarından faydalanabilirsiniz. Araç sahiplerini arızalarla ilgili bilgilendirecek olan uzman kadroya sahip firmalara başvurmanız gerekmektedir.

Bilgisayarlı Arıza Tespiti Nedir?

Araçlarınızda gerçekleştirilecek Zeytinburnu oto bakım ve onarım çalışmalarının hangi bölgelerde yapılması gerektiğini gösteren Bilgisayarlı Arıza Tespiti Nedir? Sorunuza yanıt bulmanızı sağlıyoruz Uzman ekipler tarafından yönetilmekte olan en gelişmiş cihazların yardımıyla arıza tespitleri gerçekleştirilmektedir. Elektronik birimlerin bağlanmasıyla bilgisayarlı programlar aktif hale getirilmektedir. Bu sayede dıştan görünmese dahi iç kısımlarda yer alan tüm problemler ortaya çıkmaktadır. Seyir halindeyken güvende olduğunuzdan emin olabilmek ve daha ağır masraflardan kaçınabilmek için sorunlu parçaların tespit edilmesi adına bu hizmetlere başvurabilirsiniz. Zeytinburnu oto elektrik ve elektronik arızaların taranması için kullanılan bir yöntemdir.

Bilgisayarlı Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Uzatma kablolarının bilgisayarlara takılmasıyla birlikte başlatılan Bilgisayarlı Arıza Tespiti Nasıl Yapılır? Sorusuna yanıt arıyor olabilirsiniz. Kabloların diğer uçlarının ise araçların elektronik bölümlerinde yer alan soketlere monte edilmesi sağlanmaktadır. Böylece bağlantıların sorunsuz hale gelmesiyle, bilgisayarlı ortamlardaki programların çalıştırılması mümkün olacaktır. Tüm tarama işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte elektronik arızaların tespit edileceğini belirtebiliriz. Uzman ekipler tarafından gerçekleştirilecek analizler sonucunda onarım işlemlerine yer verilmektedir. Özellikle ikinci el araç piyasasında en çok tercih edilen işlemler arasında yer almaktadır. Ekranlarda belirecek olan arıza kodlarına göre çalışmaların seyri belirlenmektedir.

Bilgisayarlı Arıza Tespiti Hangi Arızaları Bulmaktadır?

Araçlarda bulunan tüm elektronik arızaların tespit edilmesinde faydalanılan yöntemlerdir. Oto bilgisayarlı arıza tespiti sayesinde mekanik parçaların sorunlu olması durumunda tüm gözlemler analiz edilip raporlar halinde sunulmaktadır. Diğer yandan ise egzoz sistemlerindeki aksaklıkların ortaya çıkması sağlanmaktadır. Elektronik aksamlar için şanzuman beyni, airbag beyni, araç beyni ve tüm aksamların arıza kontrolleri başarıyla tamamlanmaktadır. Satın almadan önce araçlarda arıza kaydı olmasa dahi tüm sorunların tespit edilmesi mümkün olacaktır. ECU olarak adlandırılan araç beyninde motorun çalışmasını ve denetlenmesini sağlayan tüm parametrelerin doğru ve etkili çalışıp çalışmadığının yanıtı verilmektedir.

İlgili Konular

Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Araçların yüksek performansta çalışmasının bazı parçalar sayesinde mümkün olacağını belirtebiliriz. Buna göre motor hareketlerinin düzenli olması için yağ değişimlerine mutlaka önem verilmelidir. Bu aşamada Yağ değişimi yapılmazsa ne olur? Sorusunun da gündeme geldiğini belirtebiliriz. Zaman kaybetmeden yaptırmanız gereken bu işlemi aksatmanız durumunda ise araçların çekiş gücü düşecektir. Eksilmesi durumunda gerekli tedbirler alınarak aracın performansının eski haline gelmesi için değişimler yapılabilecektir. Firmamızı aramanız halinde randevularınızı oluşturarak yağ değiş...

Rehbere git

Seyir halinde lastik neden patlar?

Araçlarda taşıyıcı düzeneklerden olan lastiklerle ilgili problemlerin ani bir şekilde yaşanması halinde ne yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Yeterince kontrolden geçmeyen veya bakımı yapılmayan lastiklerin yolculuk esnasında patlaması durumunda büyük sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Seyir halinde lastik neden patlar? Sorusuna yanıt bulmanızı kolaylaştıracak olan adresimiz ile rahat edeceğiniz sonuçlara ulaşabileceksiniz. Bu gibi olumsuz durumları yaşamamak ve hem kendi güvenliğinizi, hem de yolcuların canını tehlikeye atmamak için mutlaka zamanında bakım yap...

Rehbere git
Seyir halinde lastik neden patlar?
Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Aracınızda iyi bir performans için her bir parçanın doğru çalıştığından emin olmalısınız. Bu etkenler arasında en önemlisi ve en çok dikkat edileni ise motor yağı ile ilgili olacaktır. Motor yağı aracın çekişini etkiler mi? Şeklindeki sorularınızı yanıtlamak üzere kaliteli ve profesyonel hizmetleri sunmakta olan ekiplerimize ulaşabilirsiniz. İşini gayet ciddiyetle ve titiz bir şekilde tamamlayan servislerimiz sayesinde araç çekiş gücünüzün olumsuz etkilenmesine neden olan faktörlerin yok edileceğini belirtmekteyiz. Zamanla eksilen motor yağından dolayı aksilik yaşamamanız i...

Rehbere git

Airbag Tamiri

Airbag nedir; araçlarda çarpışma anında içerisine gaz ya da hava dolan, bağlı emniyet kemeri ile birlikte sürücünün ve diğer yolcuların güvenliğini sağlayan yastığa "Airbag" denilmektedir. Hava yastıkları saniyenin 1/10 gibi kısa bir sürede açılmakta ve ciddi yaralanmaların oluşmasını engellemektedir.

Rehbere git
Airbag Tamiri
Uzmanından Tavsiyeler

Uzmanından Tavsiyeler

“Diagnostik cihazlarla yapılan arıza tespitlerinde aracınızdaki tüm kompanentlerin çalışma sistemini ve araçtaki arızaların kolayca tespitini sağlar. Bosch arıza tespit cihazları alanında teknolojik olarak en üst düzey cihazlardır.”