Motor Bakım ve Onarım

Motor Bakım ve Onarım

Araçlarınızla seyir halindeyken can güvenliğinizi tehdit edecek unsurlardan uzaklaşmanız gerekmektedir. Ansızın yolda kalma ihtimalini yok etmek amacıyla bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırmanız gerekecektir.

Periyodik olarak gerçekleştirilecek motor bakım ve onarım hizmetleri sayesinde konforlu sürüşleri yaşayabilirsiniz. Ancak bu hizmetlerin neleri kapsadığını, dizel ve benzinli araçlar için farkını incelemek isteyebilirsiniz. Verimli sonuçlara ulaşabilmeniz için düzenli yaptıracağınız motor bakımlarının araç türlerine göre avantajlarını inceleyebilirsiniz.

Motor bakımı kaç Km’ de yapılır?

Zeyrinburnu oto periyodik bakımların araç yakıt türüne göre farklı km'lerde yapıldığı görülmektedir. Dizel araç sahiplerinin 15 bin km'ye geldiğinde mutlaka motor bakımın yaptırmaları önerilmektedir. Benzinli araç kullanan kişilerin ise 10 bin km'yi geçtikleri taktirde mutlaka bakım yaptırmaları gerekecektir. En uygun fiyatlarla hizmet veren firmaları tercih edebilir ve arıza masraflarından kurtulabilirsiniz. Ayrıca yakıt alırken en güvenilir adresleri tercih etmenizin önemli olduğunu vurguluyoruz.

Motor bakımında neler yapılır?

Hayati önem taşımakta olan motor bakımlarında birbirinden farklı alanlar için değişimler yapılmaktadır. Hava ve polen filtrelerinin değişimi, yakıt filtresinin değişimi, motor yağının ölçüleri ve yağ filtresinin değişimi ile motor soğutma sistemlerinde yapılacak değişimlerin bu kapsamda yer aldığını belirtebiliriz. Böylece motor parçalarında meydana gelebilecek aşınmaların önlenmesi için kaliteli seçimlere yer verilmektedir. Tüm kontrollerin zamanında ve eksiksiz yapılması sayesinde can güvenliği için önemli adımlar atılacaktır.

Dizel araçlar için motor bakımı

Zamanında yaptırmanız gereken motor bakımında dizel araçlar için dikkat edilecek hususlar bulunmaktadır. Aracınızın daha iyi performansta çalışması için kaliteli seçimlerde bulunmanız gerekmektedir. Motor sistemlerinin sağlıklı çalışmasında ve ateşleme sorunlarının yaşanmamasında önemli adımlar atılacaktır. Akaryakıt borularında ve kelepçelerde gerçekleştirilecek kontroller sayesinde daha verimli sonuçlara ulaşılmaktadır.

Benzinli araçlar için motor bakımı

Her yıl düzenli olarak yaptırmanız gereken Zeytinburnu araç motor yağ değişimi ve bakım hizmetlerini benzinli araçlarınızda itinalı bir şekilde sürdürmelisiniz. Daha düşük maliyetlerle gerçekleştirilecek bakımlar için yakıt türüne göre değişen talimatlara uygun hareket etmeniz gerekmektedir. Araçlarınızın 10 bin km'ye gelmesi halinde aksatmadan bu hizmetleri almalısınız.Periyodik olarak gerçekleştirilen motor bakımı sayesinde yakıt kullanımının daha tasarruflu olacağını görebilir ve canınızı tehlikeye atacak risklerden uzaklaşabilirsiniz.

İlgili Konular

Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Aracınızda iyi bir performans için her bir parçanın doğru çalıştığından emin olmalısınız. Bu etkenler arasında en önemlisi ve en çok dikkat edileni ise motor yağı ile ilgili olacaktır. Motor yağı aracın çekişini etkiler mi? Şeklindeki sorularınızı yanıtlamak üzere kaliteli ve profesyonel hizmetleri sunmakta olan ekiplerimize ulaşabilirsiniz. İşini gayet ciddiyetle ve titiz bir şekilde tamamlayan servislerimiz sayesinde araç çekiş gücünüzün olumsuz etkilenmesine neden olan faktörlerin yok edileceğini belirtmekteyiz. Zamanla eksilen motor yağından dolayı aksilik yaşamamanız i...

Rehbere git

Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Araçların yüksek performansta çalışmasının bazı parçalar sayesinde mümkün olacağını belirtebiliriz. Buna göre motor hareketlerinin düzenli olması için yağ değişimlerine mutlaka önem verilmelidir. Bu aşamada Yağ değişimi yapılmazsa ne olur? Sorusunun da gündeme geldiğini belirtebiliriz. Zaman kaybetmeden yaptırmanız gereken bu işlemi aksatmanız durumunda ise araçların çekiş gücü düşecektir. Eksilmesi durumunda gerekli tedbirler alınarak aracın performansının eski haline gelmesi için değişimler yapılabilecektir. Firmamızı aramanız halinde randevularınızı oluşturarak yağ değiş...

Rehbere git
Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?
Airbag Tamiri

Airbag Tamiri

Airbag nedir; araçlarda çarpışma anında içerisine gaz ya da hava dolan, bağlı emniyet kemeri ile birlikte sürücünün ve diğer yolcuların güvenliğini sağlayan yastığa "Airbag" denilmektedir. Hava yastıkları saniyenin 1/10 gibi kısa bir sürede açılmakta ve ciddi yaralanmaların oluşmasını engellemektedir.

Rehbere git

Seyir halinde lastik neden patlar?

Araçlarda taşıyıcı düzeneklerden olan lastiklerle ilgili problemlerin ani bir şekilde yaşanması halinde ne yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Yeterince kontrolden geçmeyen veya bakımı yapılmayan lastiklerin yolculuk esnasında patlaması durumunda büyük sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Seyir halinde lastik neden patlar? Sorusuna yanıt bulmanızı kolaylaştıracak olan adresimiz ile rahat edeceğiniz sonuçlara ulaşabileceksiniz. Bu gibi olumsuz durumları yaşamamak ve hem kendi güvenliğinizi, hem de yolcuların canını tehlikeye atmamak için mutlaka zamanında bakım yap...

Rehbere git
Seyir halinde lastik neden patlar?