Fren Sistemleri Bakım & Onarımı

Fren Sistemleri Bakım & Onarımı

Sistem performansını doğrudan etkilemekte olan Fren Sistemleri Bakım & Onarımı ile ilgili profesyonel destekleri almanız gerekmektedir.

Böylece fren balatalarının ve diğer parçaların kontrolleri hızla gerçekleştirilmektedir. Elde edilen bulgulara göre hangi parçaların değişmesi gerektiğine karar verilecektir. Güvenilir ve kaliteli şekilde oluşturulacak raporlarda tüm eksikliklere değinileceğini belirtebiliriz. Fren balataları, diskler, fren pabuçları ve hidrolik yağ gibi tüm parçalar belirli kilometrelerde değiştirilmelidir. Böylece ani frenleme yapılması durumunda kontrolü elde etmeniz mümkün olacaktır.

Fren bakımı ve balataların değişimi nasıl yapılır?

Araç bakım ve onarım hizmetlerinde en zorlu ve zahmetli kısımlardan birisidir. Fren bakımı ve balataların değişimi nasıl yapılır? Sorusunu yönelteceğiniz adreslerin işinde güvenilir ve uzman olması gerekmektedir. Öncelikle lastiklerin sökülmesi için bazı parçalara gereksinim duyulmaktadır. Kampanayı tutan vidanın sökülmesine ve çıkarılmasına yönelik işlem yapılmalıdır. Hemen ardından balatalara ulaşmak mümkün olacaktır. Söküm işlemlerinin yapılmasının ardından yeni balataların takılması ve aynı işlemlerin geriye doğru yapılması gerekmektedir. Yeni balataların seçiminde performansı iyi olan ürünlere öncelik verilmelidir. Hızlı sürüşlerde veya sıcaklıklarda kolaylıkla etkilenmemesi dikkate alınmalıdır. Ayrıca mekanik dayanıklılığı yüksek seviyede olmalıdır.

Fren balata değişimi ne kadar sürer?

Araçların ön ve arka kısımlarında bulunan balataların değişimi için işinin ehli olan kişilerle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerin yaklaşık olarak 30 dakika ile 45 dakika arasında değişeceğini belirtebiliriz. Ancak ekstra işlemlere gerek duyulması veya disk değişimi gibi uygulamaların da yapılacak olması halinde fazladan süreye ihtiyaç duyulacaktır. Bu hizmetlerle birlikte değişim sürelerinin 60 dakikaya kadar çıkabileceğini unutmamalısınız.

Fren balatası nedir?

Fren pedalının kullanılması halinde tekerleğin sıkıştırılmasını ve aracın yavaşlamasını sağlayan düzeneğin bir parçası olan fren balatası nedir? Diye merak diyor olabilirsiniz. Araçlarda mutlaka bulunan bu parça, pedalın kullanılması halinde diskin ya da kampananın sürtündüğü alandır. Bu sayede yavaşlama gerçekleşir. Araçların seyir halinde ani olarak durdurulmasının ve güvenli sürüş keyfinin yaşanmasının fren balatası ile ilgisi bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı balata bittiğinde mutlaka değişim yapılması gerekmektedir. Zaman içerisinde aşınan ve biten bu parçanın değişmemesi durumunda ise büyük riskler söz konusu olacaktır.

İlgili Konular

Airbag Tamiri

Airbag Tamiri

Airbag nedir; araçlarda çarpışma anında içerisine gaz ya da hava dolan, bağlı emniyet kemeri ile birlikte sürücünün ve diğer yolcuların güvenliğini sağlayan yastığa "Airbag" denilmektedir. Hava yastıkları saniyenin 1/10 gibi kısa bir sürede açılmakta ve ciddi yaralanmaların oluşmasını engellemektedir.

Rehbere git

Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Aracınızda iyi bir performans için her bir parçanın doğru çalıştığından emin olmalısınız. Bu etkenler arasında en önemlisi ve en çok dikkat edileni ise motor yağı ile ilgili olacaktır. Motor yağı aracın çekişini etkiler mi? Şeklindeki sorularınızı yanıtlamak üzere kaliteli ve profesyonel hizmetleri sunmakta olan ekiplerimize ulaşabilirsiniz. İşini gayet ciddiyetle ve titiz bir şekilde tamamlayan servislerimiz sayesinde araç çekiş gücünüzün olumsuz etkilenmesine neden olan faktörlerin yok edileceğini belirtmekteyiz. Zamanla eksilen motor yağından dolayı aksilik yaşamamanız i...

Rehbere git
Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?
Seyir halinde lastik neden patlar?

Seyir halinde lastik neden patlar?

Araçlarda taşıyıcı düzeneklerden olan lastiklerle ilgili problemlerin ani bir şekilde yaşanması halinde ne yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Yeterince kontrolden geçmeyen veya bakımı yapılmayan lastiklerin yolculuk esnasında patlaması durumunda büyük sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Seyir halinde lastik neden patlar? Sorusuna yanıt bulmanızı kolaylaştıracak olan adresimiz ile rahat edeceğiniz sonuçlara ulaşabileceksiniz. Bu gibi olumsuz durumları yaşamamak ve hem kendi güvenliğinizi, hem de yolcuların canını tehlikeye atmamak için mutlaka zamanında bakım yap...

Rehbere git

Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Araçların yüksek performansta çalışmasının bazı parçalar sayesinde mümkün olacağını belirtebiliriz. Buna göre motor hareketlerinin düzenli olması için yağ değişimlerine mutlaka önem verilmelidir. Bu aşamada Yağ değişimi yapılmazsa ne olur? Sorusunun da gündeme geldiğini belirtebiliriz. Zaman kaybetmeden yaptırmanız gereken bu işlemi aksatmanız durumunda ise araçların çekiş gücü düşecektir. Eksilmesi durumunda gerekli tedbirler alınarak aracın performansının eski haline gelmesi için değişimler yapılabilecektir. Firmamızı aramanız halinde randevularınızı oluşturarak yağ değiş...

Rehbere git
Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?