Araç Yağ & Filtre Değişimi

Araç Yağ & Filtre Değişimi

Motorun uzun ömürlü olabilmesi için ideal sürelerde yağ & filtre değişimleri uygulanmaktadır. Araç sahipleri tarafından araştırılan Araç Yağ & Filtre Değişimi hakkında bazı önemli bilgileri elde etmek isteyebilirsiniz.

Motordan randıman alabilmek ve sorun yaşamamak için kaliteli yağların ve filtrelerin tercih edilmesi ve zamanında değişimin yapılması önemlidir. Aksi halde meydana gelecek olan korozyon sebebiyle daha ciddi arızalar oluşmaktadır.

Yağ filtresi kaç km de değişir?

Otomobillerinizde bulunan yağ filtrelerinin üretici firmalar tarafından belirli koşullarda kullanım şartları bulunmaktadır. Ancak kişilerin genellikle 10-15 km'de mutlaka yağ filtresi değişimleri yapmaları gerekmektedir. Parçaların mutlaka orijinal yedek parçalar arasında yer alması ve güvenilir adresler aracılığıyla değişim yapılması gerekecektir. Bu sayede yakıt tüketiminin daha az seviyede olduğu görülmektedir.

Motor yağı her yıl değişmeli mi?

Araçların kullanım sıklığına göre motor yağının ne zaman değiştirilmesi gerektiği netlik kazanmaktadır. Araçlar için büyük önem taşımakta olan motor yağının değişiminde kilometre özelliklerine bakılmaktadır. Kişilerin her yıl mutlaka motor yağını değiştirmeyi ihmal etmemeleri gerekmektedir. Böylece daha iyi bir performansı ve güvenli sürüş keyfini elde etmeleri mümkün olacaktır.

Motor yağ değişimi geçerse ne olur?

Metal parçaları pas, nem veya sürtünme gibi olumsuz durumlardan koruyan motor yağının değişmemesi halinde kopmalar veya kırılmalar meydana gelebilir. Motor parçalarının değişimi için yapacağınız masraflar, motor yağı değişim maliyetlerinden çok daha yüksek olacaktır. Bu nedenle motor yağının seviyesini kontrol etmeniz ve değişimi zamanında yapmanız gerekmektedir.

Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Aracınızdan almak istediğiniz performansın düşmesine neden olan motor yağının eksilmesi halinde araç çekişinin de etkileneceğini belirtmekteyiz. Bu nedenle mutlaka yıl içerisinde kontrolleri yaptırmanız ve değişimlerin uygulanmasını sağlamanız gerekmektedir. Böylece sürtünmelerin azalmasıyla birlikte tekerlere aktarılan gücün daha fazla olacağını belirtebiliriz.

Motor yağı değişimi nasıl anlaşılır?

Egzozdan çıkan dumanın rengini incelediğinizde motor yağı değişimi için uygun bir dönemde olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Mavi renkte çıkan duman, değişim yapmanız gerektiğini işaret etmektedir. Yağ çubuğundaki seviyeyi ölçtüğünüzde, ideal olmayan sonuçları görmeniz halinde profesyonel adreslere yönelmeniz gerekecektir. Motor yağının eksildiğini gösteren bu yöntem ile değişim yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

İlgili Konular

Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Aracınızda iyi bir performans için her bir parçanın doğru çalıştığından emin olmalısınız. Bu etkenler arasında en önemlisi ve en çok dikkat edileni ise motor yağı ile ilgili olacaktır. Motor yağı aracın çekişini etkiler mi? Şeklindeki sorularınızı yanıtlamak üzere kaliteli ve profesyonel hizmetleri sunmakta olan ekiplerimize ulaşabilirsiniz. İşini gayet ciddiyetle ve titiz bir şekilde tamamlayan servislerimiz sayesinde araç çekiş gücünüzün olumsuz etkilenmesine neden olan faktörlerin yok edileceğini belirtmekteyiz. Zamanla eksilen motor yağından dolayı aksilik yaşamamanız i...

Rehbere git

Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Araçların yüksek performansta çalışmasının bazı parçalar sayesinde mümkün olacağını belirtebiliriz. Buna göre motor hareketlerinin düzenli olması için yağ değişimlerine mutlaka önem verilmelidir. Bu aşamada Yağ değişimi yapılmazsa ne olur? Sorusunun da gündeme geldiğini belirtebiliriz. Zaman kaybetmeden yaptırmanız gereken bu işlemi aksatmanız durumunda ise araçların çekiş gücü düşecektir. Eksilmesi durumunda gerekli tedbirler alınarak aracın performansının eski haline gelmesi için değişimler yapılabilecektir. Firmamızı aramanız halinde randevularınızı oluşturarak yağ değiş...

Rehbere git
Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?
Airbag Tamiri

Airbag Tamiri

Airbag nedir; araçlarda çarpışma anında içerisine gaz ya da hava dolan, bağlı emniyet kemeri ile birlikte sürücünün ve diğer yolcuların güvenliğini sağlayan yastığa "Airbag" denilmektedir. Hava yastıkları saniyenin 1/10 gibi kısa bir sürede açılmakta ve ciddi yaralanmaların oluşmasını engellemektedir.

Rehbere git

Seyir halinde lastik neden patlar?

Araçlarda taşıyıcı düzeneklerden olan lastiklerle ilgili problemlerin ani bir şekilde yaşanması halinde ne yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Yeterince kontrolden geçmeyen veya bakımı yapılmayan lastiklerin yolculuk esnasında patlaması durumunda büyük sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Seyir halinde lastik neden patlar? Sorusuna yanıt bulmanızı kolaylaştıracak olan adresimiz ile rahat edeceğiniz sonuçlara ulaşabileceksiniz. Bu gibi olumsuz durumları yaşamamak ve hem kendi güvenliğinizi, hem de yolcuların canını tehlikeye atmamak için mutlaka zamanında bakım yap...

Rehbere git
Seyir halinde lastik neden patlar?