Akü Garantisi

Akü Garantisi

Araçlarınızın uzun yıllar boyunca ihtiyacı olan enerjiyi alabilmeleri için akü ömrünün uzun olması gerekmektedir. Bu nedenle korozyona karşı dayanıklı olan ve uzun süre garantili ürünleri tercih etmelisiniz.

Bu yazımızda sizler için akü garantisi kaç yıl olmalı, hangi tür aküler daha uygun olur? Gibi soruların yanıtlarını aktaracağız. Modern teknolojiye sahip ürünlerin garanti sürelerinin uzun olması halinde daha verimli sonuçları elde edebileceksiniz. Binek araçlarınız için almak isteyeceğiniz akülerin montaj tarihinden itibaren geçerli olan garanti süreleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Akü garanti süresi kaç yıldır?

Satışından itibaren başlayan akü garanti sürelerinin genellikle 2 yıl olduğunu belirtebiliriz. Genel amaçlarla kullanılmakta olan binek araçlarda 24 ay olan akü garantisinin bazı durumlarda 12 aya kadar düştüğünü belirtebiliriz. Akü kataloglarında yer alan daha uzun garanti sürelerinin gerçekçi olmayacağını vurguluyoruz. Türkiye’de hiçbir akü markasının daha uzun süreli servis ve garanti hizmetleri bulunmamaktadır. Şehirlerarası seyahat hizmetlerini sunmakta olan otobüslerin, ticari araç veya taksilerin, deniz araçlarının ve iş makinelerinde kullanılan akülerin bu kapsamda değerlendirildiğini belirtebiliriz. Akülerin değiştirilmesine ilişkin şartları ve daha detaylı bilgileri garanti belgesinde inceleyebilirsiniz.

Akünün bitmesi garanti kapsamında mıdır?

Kullanıcıların dikkatsizliğinden veya teknik servis hatalarından kaynaklı olarak akülerin bitmesi söz konusu olacaktır. Bu gibi durumlarda garanti kapsamında olup olmadığının yanıtını alabilmek için yetkili servislerle iletişime geçmeniz önerilecektir. Akülerin üretim hatasından kaynaklı olarak bitmesi durumunda garanti kapsamına gireceğini belirtebiliriz. Ancak önerilen uygun voltaj ve amperle şarj edilmemesi durumunda akü bitmesinin garanti kapsamında olmayacağını vurguluyoruz. Bunun dışında akülerin yetkili servis adresleri dışında müdahale görmesi, garanti kapsamından çıkacağı anlamına gelmektedir.

60 amper akü yerine 72 amper akü takılır mı?

Araçlarınızda kullandığınız eski akülerin 60 amper değerinde olmasına rağmen, yeni alacağınız akülerin ise 72 amper olması durumunda herhangi bir sıkıntı yaşayıp yaşamayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda herhangi bir zararla karşılaşmayacağınızı belirtebiliriz. Yeni akülerinizle arasındaki farkın 1-15 arasında olması durumunda sıkıntı yaşamayacağınızı aktarıyoruz. Akü gücünü gösteren bu değerlerdeki farkların 20 ampere kadar çıkabildiği gözlemlenmektedir.

İlgili Konular

Airbag Tamiri

Airbag Tamiri

Airbag nedir; araçlarda çarpışma anında içerisine gaz ya da hava dolan, bağlı emniyet kemeri ile birlikte sürücünün ve diğer yolcuların güvenliğini sağlayan yastığa "Airbag" denilmektedir. Hava yastıkları saniyenin 1/10 gibi kısa bir sürede açılmakta ve ciddi yaralanmaların oluşmasını engellemektedir.

Rehbere git

Seyir halinde lastik neden patlar?

Araçlarda taşıyıcı düzeneklerden olan lastiklerle ilgili problemlerin ani bir şekilde yaşanması halinde ne yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Yeterince kontrolden geçmeyen veya bakımı yapılmayan lastiklerin yolculuk esnasında patlaması durumunda büyük sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Seyir halinde lastik neden patlar? Sorusuna yanıt bulmanızı kolaylaştıracak olan adresimiz ile rahat edeceğiniz sonuçlara ulaşabileceksiniz. Bu gibi olumsuz durumları yaşamamak ve hem kendi güvenliğinizi, hem de yolcuların canını tehlikeye atmamak için mutlaka zamanında bakım yap...

Rehbere git
Seyir halinde lastik neden patlar?
Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Araçların yüksek performansta çalışmasının bazı parçalar sayesinde mümkün olacağını belirtebiliriz. Buna göre motor hareketlerinin düzenli olması için yağ değişimlerine mutlaka önem verilmelidir. Bu aşamada Yağ değişimi yapılmazsa ne olur? Sorusunun da gündeme geldiğini belirtebiliriz. Zaman kaybetmeden yaptırmanız gereken bu işlemi aksatmanız durumunda ise araçların çekiş gücü düşecektir. Eksilmesi durumunda gerekli tedbirler alınarak aracın performansının eski haline gelmesi için değişimler yapılabilecektir. Firmamızı aramanız halinde randevularınızı oluşturarak yağ değiş...

Rehbere git

Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Aracınızda iyi bir performans için her bir parçanın doğru çalıştığından emin olmalısınız. Bu etkenler arasında en önemlisi ve en çok dikkat edileni ise motor yağı ile ilgili olacaktır. Motor yağı aracın çekişini etkiler mi? Şeklindeki sorularınızı yanıtlamak üzere kaliteli ve profesyonel hizmetleri sunmakta olan ekiplerimize ulaşabilirsiniz. İşini gayet ciddiyetle ve titiz bir şekilde tamamlayan servislerimiz sayesinde araç çekiş gücünüzün olumsuz etkilenmesine neden olan faktörlerin yok edileceğini belirtmekteyiz. Zamanla eksilen motor yağından dolayı aksilik yaşamamanız i...

Rehbere git
Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?