15 Adım Kontrol

15 Adım Kontrol

Bazı avantajları elde etmek istediğinizde araçlarınızda bakım ve kontrol hizmetlerini aksatmamanız gerekmektedir. Düzenli olarak gerçekleştirilecek bu hizmetler sayesinde pek çok parçanın etkili ve verimli çalışmasına olanak verilmektedir.

Bu yazımızda sizler için 15 adım kontrol hizmetlerinin ne gibi faydalarının olacağını belirteceğiz. Ertelediğiniz hizmetleri almadığınızda aracınızın performansı düşecektir. Kaza olasılıklarını arttırmakta olan tehlikelerden uzaklaşabilmek için mutlaka 15 adım kontrolünden faydalanmanı gerekmektedir. Böylelikle hem yolcuların hayatını kurtarabilecek, hem de güvenli bir sürüş keyfine ulaşabilecek rahatlığı yaşayabilirsiniz. Araçları kullanacağınız süreçlerde ve satmak istediğinizde maddi yönden avantajlı olabileceğiniz alternatifleri elde edebilirsiniz. Daha az yakıtla, daha fazla yol alabilmek için aracın tüm parçalarının kontrol edilmesi gerekmektedir.

15 adım kontrol kapsamı nedir?

Araçlarınızın en iyi şekilde bakımdan geçmesi için 15 adım kontrol hizmetlerini almanız gerekmektedir. Tüm ekipmanların değerlendirilmesini sağlayan bu sistemler sayesinde tek seferde birden fazla olanağa ulaşabileceksiniz. Elektrik aksamlarının elden geçirilmesi, lastiklerin kontrol edilmesi, aydınlatma sistemlerine göz atılması, alt gövdenin incelenmesi bu kapsamda yer almaktadır. Diğer yandan korna ve fren aksamlarının çalıştığından emin olmanıza olanak verilecektir. Sileceklerin, sıvıların, Zeytinburnu oto klima sistemlerinin ve akünün görsel olarak muayene edilmesi sağlanmaktadır. Arızalı tüm parçaların tespit edilerek bakım ve onarım hizmetlerinin verilmesi mümkün olacaktır. Ayrıca süspansiyon sistemleri, egzoz sistemi, hortumlar ve elektrik tesisatları ile kaçak kontrolleri yapılarak aracınız çok daha verimli hale getirilecektir.

15 adım kontrol hangi otomobiller için uygundur?

Aracını sık kullanmayan kişilerin 15 adım kontrol hizmetlerinden faydalanmaya gerek duymadıkları görülmektedir. Ancak yağ seviyelerinin kontrolünü, fren sistemlerinin düzgün çalışıp çalışmadığını ve akünün verimini ölçmeye yönelik hizmetlerin sunulduğu bu kapsamda faydalı sonuçlara erişebilirsiniz. Bu nedenle aracınızı sıkça kullandığınız durumlarda veya daha seyrek kullansanız dahi mutlaka bu hizmetleri almalısınız. Böylece yakıt tüketiminin artmasına neden olan faktörleri yok etmeyi başarabilirsiniz. İşini ciddiyetle yapan ve ekonomik fiyatlı hizmetleri sunan firmalara başvuru yaparak detayları öğrenmeniz mümkün olacaktır. Saatlerce direksiyon başında kalan sürücülerin güvende olduklarını hissetmeleri için araçlarını sık sık bu bakımdan geçirmeleri önerilmektedir. Bu sayede ciddi sorunların yaşanmasının engellenebileceğini vurguluyoruz.

İlgili Konular

Seyir halinde lastik neden patlar?

Seyir halinde lastik neden patlar?

Araçlarda taşıyıcı düzeneklerden olan lastiklerle ilgili problemlerin ani bir şekilde yaşanması halinde ne yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Yeterince kontrolden geçmeyen veya bakımı yapılmayan lastiklerin yolculuk esnasında patlaması durumunda büyük sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Seyir halinde lastik neden patlar? Sorusuna yanıt bulmanızı kolaylaştıracak olan adresimiz ile rahat edeceğiniz sonuçlara ulaşabileceksiniz. Bu gibi olumsuz durumları yaşamamak ve hem kendi güvenliğinizi, hem de yolcuların canını tehlikeye atmamak için mutlaka zamanında bakım yap...

Rehbere git

Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?

Araçların yüksek performansta çalışmasının bazı parçalar sayesinde mümkün olacağını belirtebiliriz. Buna göre motor hareketlerinin düzenli olması için yağ değişimlerine mutlaka önem verilmelidir. Bu aşamada Yağ değişimi yapılmazsa ne olur? Sorusunun da gündeme geldiğini belirtebiliriz. Zaman kaybetmeden yaptırmanız gereken bu işlemi aksatmanız durumunda ise araçların çekiş gücü düşecektir. Eksilmesi durumunda gerekli tedbirler alınarak aracın performansının eski haline gelmesi için değişimler yapılabilecektir. Firmamızı aramanız halinde randevularınızı oluşturarak yağ değiş...

Rehbere git
Yağ değişimi yapılmazsa ne olur?
Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Motor yağı aracın çekişini etkiler mi?

Aracınızda iyi bir performans için her bir parçanın doğru çalıştığından emin olmalısınız. Bu etkenler arasında en önemlisi ve en çok dikkat edileni ise motor yağı ile ilgili olacaktır. Motor yağı aracın çekişini etkiler mi? Şeklindeki sorularınızı yanıtlamak üzere kaliteli ve profesyonel hizmetleri sunmakta olan ekiplerimize ulaşabilirsiniz. İşini gayet ciddiyetle ve titiz bir şekilde tamamlayan servislerimiz sayesinde araç çekiş gücünüzün olumsuz etkilenmesine neden olan faktörlerin yok edileceğini belirtmekteyiz. Zamanla eksilen motor yağından dolayı aksilik yaşamamanız i...

Rehbere git

Airbag Tamiri

Airbag nedir; araçlarda çarpışma anında içerisine gaz ya da hava dolan, bağlı emniyet kemeri ile birlikte sürücünün ve diğer yolcuların güvenliğini sağlayan yastığa "Airbag" denilmektedir. Hava yastıkları saniyenin 1/10 gibi kısa bir sürede açılmakta ve ciddi yaralanmaların oluşmasını engellemektedir.

Rehbere git
Airbag Tamiri